Letošní challenger OSTRA GROUP Open by Purposia vyhrál Dzumhur

02. 05. 2024

Vítězem ostravského challengeru OSTRA GROUP Open 2024 by Purposia se stal Damir Dzumhur


Letošní challenger OSTRA GROUP Open by Purposia vyhrál Dzumhur

Vítězem ostravského challengeru OSTRA GROUP Open 2024 by Purposia se stal Damir Dzumhur (BIH), který ve finále porazil Henri Squire (GER) 6:2, 4:6, 7:5. Čtyřhru vyhráli Portugalci Jaime Faria a Henrique Rocha, kteří ve finále porazili Němce Jakoba Schnaittera a Marka Wallnera 7:5, 6:3. Turnaj byl ovlivněn nepřízní počasí. Od kvalifikace až po čtvrtfinále se hrálo v téměř mrazivém počasí, což se nepříznivě projevilo v návštěvnosti a nárůstu práce pro fyzioterapeuta. Pro zranění zad na turnaji předčasně skončili hned 4 hráči. Tak nízké teploty turnaj za 21 ročníků nepamatuje.

Česká stopa
Jednoznačně nejzářivější mezi Čechy byly výkony Jakuba Nicoda, který prošel kvalifikací a ve druhém kole hlavní soutěže musel pro zranění zad vzdát Zdenku Kolářovi za stavu 6:7(5), 1:2. Nicod v Ostravě ukázal, že je konkurenceschopný na úrovni hráčů ATP challengeru. Jakub našel svůj tenis, který funguje a teď už jen aby se brzy uzdravil a mohl zase začít vyhrávat. Jakub je velmi dobře na nohou a nemá na základních úderech žádný technický problém. Letos má vyhrané už 3 turnaje mužů ITF s dotací $15,000.

Ani Zdeňku Kolářovi nevydrželo zdraví. Po vítězství nad Nicodem do dalšího zápasu proti Kazachu Skatovovi také pro zranění zad nemohl nastoupit. Zdeněk nám po zápase s Nicodem prozradil, že kdyby Nicod vydržel ještě 2 gemy, tak by zápas musel vzdát on. Byla opravdu velká zima a především záda dostávala hodně zabrat.

Výborný výkon v Ostravě letos předvedl Dominik Kellovský, který prošel dvoukolovou kvalifikací a v hlavní soutěži nestačil na dobře hrajícího Slováka Privaru 4:6, 4:6.