Ostravští basketbalisté se o play off musí porvat v A2 a následně v předkole.

02. 02. 2024

<p>Na konci září vstoupili ostravští basketbalisté do své výroční 70. sezony. zápasem proti regionálnímu rivalovi z Opavy.<br /> Tento duel nakonec svěřenci trenéra Cholevy prohráli až v prodloužení. Pro mladý ostravský tým to byla velmi těsná porážka. </


Ostravští basketbalisté se o play off musí porvat v A2 a následně v předkole.

Na výhru si Ostravané museli počkat až do 18. října, kdy v domácím prostředí porazili Slavii Praha. 

Na druhou výhru v sezóně si museli počkat až další měsíc, kdy 18. listopadu zdolali doma Děčín. Nezbytným krokem také bylo posílení týmu. Do týmu přišlo zámořské duo Madden a Rhodes a oba se rychle stali oporami týmu. Zejména Madden ukázal rozehrávačské zkušenosti a přehled na palubovce a dokázal tak do té doby mladý tým zklidnit. Špatný vstup do sezóny nakonec způsobil to, že jarní část ligy odehrají Ostravané ve skupině A2.  

V ní se 4x utkají s Olomouckem, Slávii Praha a Pískem.

Skupinu A2 zahrají 2x na půdě svých soupeřů a následně se 2x představí v domácím prostředí. 

V průběhu sezóny přišel klub s několika novinkami. Na každém domácím zápase je fanshop s produkty, které si mohou fanoušci zakoupit. Ke koupi je možno tričko, plakát A týmu, brožura, časopis KNBL a kšiltovka. Zakoupit si produkty může fanoušek také na e shopu. 

Klub nezahálel také s venkovními výjezdy a společně s věrnými fanoušky v době mizerných výsledků uspořádal 2 výjezdy.  A to do Opavy a také do Brna, kde tým podporovala také organizace Míša pomáhá z.s., který klub velmi nadšeně podporuje. 

Návštěvy na domácích zápasech byly v základní části velmi početné. Klub zaznamenal oproti loňsku nárůst o 30% a poslední 4 domácí zápasy vždy návštěvnost atakovala 1000 hranici. Za tuto neutuchající podporu všem fanouškům mockrát děkujeme. Také proto se klub rozhodl po konci základní částí uspořádat setkání s fanoušky v klubovně na hale. 

Další novinkou je pak sledování venkovních zápasů z prostředí klubovny. Tato setkání se ujala oblibě a budou nadále pokračovat.